Płoccy karatecy z medalami Pucharu Świata

W ostatni weekend października tj. 27-28 odbył się Puchar Świata Dzieci oraz Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym. W tym roku, tak ważny turniej rozegrany został w Kanadzie w miejscowości St. John’s w Nowej Finlandii.

Do wąskiego grona reprezentantów Polski zakwalifikowało się pięciu zawodników z Płocka, trenujący na co dzień pod okiem mistrza Świata Jana Kłębka w Klubie Karate Tradycyjnego Płock.

Sama kwalifikacja do tak ważnej imprezy była bardzo dużym wyróżnieniem, a wyjazd do Kanady wspaniałą nagrodą za ciężką pracę jaką zawodnicy wykonali w trakcie przygotowań do startów.

Młodzi karatecy z Płocka stanęli na wysokości zadania. Płocka, pięcioosobowa reprezentacja przywiozła do Polski 7 medali. Jest to ogromny sukces, który mamy nadzieje powtórzyć na następnych mistrzostwach.

Wyniki:

-3 miejsce kata indywidualne – Marcel Dolny

-2 miejsce kata drużynowe – Marcel Dolny

-3 miejsce kata indywidualne – Daria Dolna

-3 miejsce kata drużynowe – Daria Dolna

-3 miejsce kata drużynowe – Magda Jagielska

-2 miejsce en-bu – Bartek Dolny

-2 miejsce en-bu – Artur Siery

Wielkie podziękowania należą się rodzicom oraz naszym sponsorom, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem i do końca wierzyli w nasz sukces.

Fundacja Orlen – Dar Serca,

Urząd Miasta Płock,

Kiyora Hand-Made Home Decoration,

Studio7.

#wtkf #poland #polishteam #polska #karate #traditionalkarate #karatedo #kkt #kktplock #karatetradycyjne #karateplock #plock #karatetradycyjneplock #fundacjaorlen #urzadmiastaplock #kiyora #studio7